fbpx

SYNERCOM USŁUGI WSPÓLNE Sp. z o.o.

SYNERCOM USŁUGI WSPóLNE SP. Z O.O.

Baza bezpłatnej wiedzy

Czy kursy to dobry pomysł na rozwój zawodowy?

Świat cały czas się zmienia – czy więc znalezienie własnej bezpiecznej przystani w postaci stabilizacji zawodowej jest w ogóle możliwe? Niestety, nawet jeśli wydaje nam się, że uzyskaliśmy odpowiedni poziom umiejętności zawodowych, jest to tylko pozorna stabilizacja. Ogólnie rozumiany świat ulega ciągłym przemianom – wystarczy spojrzeć, w jakim miejscu byliśmy chociażby 10 lat temu, a z jakim światem mamy do czynienia współcześnie. Dotyczy to także, a raczej przede wszystkim, przemysłu i sfery zawodowej. Umiejętności, które dawniej były uznawane za zbyteczne, dzisiaj przeżywają swój renesans. Aby dostosować się do zmieniającego świata, musimy podjąć niejednokrotnie trudną decyzję o własnym rozwoju.

Przez ciągły rozwój technologii możemy znaleźć się w sytuacji, gdy postawione zostaną przed nami cele i zadania wymagające nowych umiejętności. Wydaje się, że najprostszą decyzją będzie ciągłe kształcenie się we własnym zawodzie, aby móc obsługiwać najnowsze urządzenia czy oprogramowania. Jednocześnie możemy kształcić się w zawodzie alternatywnym. Jest to decyzja dająca nam większy bufor przy podejmowaniu decyzji zawodowych oraz zapewniająca wyjście awaryjne w przypadku, gdy koniunktura na nasz zawód zacznie dobiegać końca.

W Synercom Usługi Wspólne czeka na ciebie szereg kursów, poprzez udział w których zapewnisz sobie rozwój zawodowy. Jeśli masz już swój zawód, być może znajdziesz tu możliwość podniesienia swoich kompetencji – jak w przypadku spawalnictwa, dla którego dostępnych jest 20 różnych specjalizacji, w tym kursy podstawowe, ponadpodstawowe czy weryfikacyjne.

Nie ograniczamy jednak swojej działalności wyłącznie do kursów spawalniczych. Na naszej stronie internetowej, oprócz wspomnianego spawania, dostępne są także kursy z innych obszarów, są to między innymi: kursy komputerowe, kursy z pierwszej pomocy, kursy energo-mechaniczne, kursy na uprawnienia URE, kursy na uprawnienia UDT, kursy z zarządzania i prawa, a także wiele innych ciekawych kursów dających możliwość rozwoju zawodowego.

Warto rozważyć także rozszerzenie swoich umiejętności o kursy, które przydadzą nam się niezależnie od wykonywanego zawodu, jak chociażby kursy z pierwszej pomocy, które nie tylko będą mocnym atutem w CV, ale także przydadzą nam się w codziennym życiu.

Dzięki kursom zawodowym, możemy także rozważyć alternatywną drogę pracy jaką jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Większość kursów daje nam niezbędne do tego uprawnienia, ale przede wszystkim umiejętności. Nie jest to oczywiście łatwa droga, jednak daje to nam dużo swobody oraz możliwość dostosowania czasu pracy do własnych potrzeb. Oczywiście jest to także szansa na dużo większe zarobki, niż w przypadku pracy etatowej. Zyskujemy także możliwość zatrudnienia innych osób do pomocy, a co za tym idzie – przyjmowania większej liczby zleceń. Założenie własnej firmy to ciekawa przygoda i nie należy ulegać stereotypom, mówiącym o prześladowaniach przedsiębiorców.

Można więc śmiało stwierdzić, że kursy są jednym z najlepszych i najprostszych sposobów na rozwój zawodowy. Jeśli nie masz jeszcze sprecyzowanych preferencji zawodowych lub wahasz się co do tego, który z kursów będzie dopasowany bezpośrednio dla Ciebie – nie wahaj się dłużej i napisz do naszych konsultantów. To nic nie kosztuje, a może odmienić na lepsze twoją drogę zawodową, a w konsekwencji i osobistą!

Zadzwoń

T: 32 420 42 50

M: 782 515 605

Napisz

Przyjdź

Ośrodek Szkoleniowy:
41-408 Mysłowice, Piastów Śl. 18a

Godziny  otwarcia:
od poniedziałku do piątku
od godz. 7.00 do godz. 15.00

Administratorem danych osobowych jest SYNERCOM USŁUGI WSPÓLNE Sp. z o.o. ul. Karolinki 1, 40-467 Katowice.
Dane osobowe przetwarzane będę w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną za pomocą formularza kontaktowego.
Przysługuje Pani/Panu prawo do: dostępu do treści danych, sprostowania danych, usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. Pełna treść klauzuli.