fbpx

SYNERCOM USŁUGI WSPÓLNE Sp. z o.o.

SYNERCOM USŁUGI WSPóLNE SP. Z O.O.

Baza bezpłatnej wiedzy

Czy warto zdecydować się na zawód instalatora systemów fotowoltaicznych?

Coraz więcej firm oraz prywatnych gospodarstw domowych decyduje się na montaż paneli słonecznych. Nic dziwnego, że branża fotowoltaiczna cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a liczba miejsc pracy w tym zawodzie ciągle wzrasta. Czy rzeczywiście warto zdecydować się na zawód instalatora systemów fotowoltaicznych? W tym wpisie postaramy się rozwiać twoje wątpliwości.

Praca instalatora systemów fotowoltaicznych opiera się na montażu paneli słonecznych, ale na tym nie kończą się nasze obowiązki; do tych należy także: konfigurowanie falowników prądu, budowanie konstrukcji dachowych, instalowanie tras kablowych do modułów, pomiary elektryczne oraz regularne serwisowanie systemu.

Zarobki instalatorów systemów fotowoltaicznych często uzależnione są od wyników, a więc ilości wykonanych instalacji. Zazwyczaj oscylują one w granicach 3500-5000 zł brutto. Warto jednak zaznaczyć, że ukończony kurs Instalatora systemów fotowoltaicznych oraz egzamin zdany przed Urzędem Dozoru Technicznego uprawnia nas także do prowadzenia własnej działalności w tym zakresie, a co za tym idzie – zatrudnienia innych osób do pracy, co w konsekwencji przekłada się na większą liczbę wykonanych instalacji oraz znacznie wyższe zarobki.

Należy pamiętać, że wymogiem korzystania z systemu fotowoltaicznego przez klientów jest wspomniane wcześniej regularne serwisowanie systemu – co daje nam możliwość obsługi klientów w systemie abonamentowym. Tak więc nasza praca, a w konsekwencji – nasz zarobek, nie kończy się wraz z instalacją systemu, a każde nowe zlecenie oznacza dla nas także stałe wynagrodzenie w przyszłości.

Ciągle rosnące zainteresowanie systemami fotowoltaicznymi sprawia, że także część elektryków decyduje się na poszerzenie swojej wiedzy i umiejętności właśnie w tym zakresie. Elektrycy o poszerzonym zakresie kompetencji stają się zdecydowanie bardziej konkurencyjni na rynku pracy.

W Synercom Usługi Wspólne posiadamy akredytację Urzędu Dozoru Technicznego do prowadzenia szkoleń w zakresie systemów fotowoltaicznych. Odbędziesz u nas podstawowy kurs instalatora systemów fotowoltaicznych, który zapewni ci kompleksowe przygotowanie do wykonywania zawodu. Kurs trwa trzy dni: dwa z nich to zajęcia teoretyczne, natomiast dzień
trzeci poświęcony jest na zajęcia praktyczne. Stworzone przez naszą firmę szkolenie z zakresu instalacji systemów fotowoltaicznych kompleksowo przygotuje cię do egzaminu przed Komisją powołaną przez Urząd Dozoru Technicznego.

Oprócz kursu podstawowego, możesz odbyć u nas także kurs przypominający, którego celem jest aktualizacja wiedzy szkolenia podstawowego – w szczególności wiedzy o aktualnych wytycznych oraz nauki umiejętności praktycznych z zakresu nowych technologii i dobrych praktyk instalacyjnych.

Skontaktuj się z nami, a nasi doradcy pomogą Ci wybrać najlepszy rodzaj oraz termin szkolenia, dostosowany do twoich potrzeb. Zapraszamy!

Zadzwoń

T: 32 420 42 50

M: 782 515 605

Napisz

Przyjdź

Ośrodek Szkoleniowy:
41-408 Mysłowice, Piastów Śl. 18a

Godziny  otwarcia:
od poniedziałku do piątku
od godz. 7.00 do godz. 15.00

Administratorem danych osobowych jest SYNERCOM USŁUGI WSPÓLNE Sp. z o.o. ul. Karolinki 1, 40-467 Katowice.
Dane osobowe przetwarzane będę w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną za pomocą formularza kontaktowego.
Przysługuje Pani/Panu prawo do: dostępu do treści danych, sprostowania danych, usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. Pełna treść klauzuli.