fbpx

SYNERCOM USŁUGI WSPÓLNE Sp. z o.o.

Nasze spawalnie

Zobacz jak u nas to wygląda...

CO OFERUJEMY?

Interesujesz się spawalnictwem? Chcesz zmienić pracę lub nabyć nowe kwalifikacje?

Zapraszamy do naszych spawalni:
Kursy spawania

Spawanie metodą TIG polega na wytwarzaniu łuku elektrycznego za pomocą nietopliwej elektrody wolframowej w osłonie gazu obojętnego. W spawaniu TIG nie jest konieczne stosowanie materiału dodatkowego. Elementy spawane można łączyć przez przetopienie rowka spawalniczego. Jeżeli jednak stosowany jest materiał dodatkowy, jest on wprowadzany w miarę potrzeby do przedniego brzegu jeziorka w sposób ręczny, a nie za pomocą uchwytu spawalniczego tak jak w metodzie MAG/MIG.

Spawanie łukowe elektrodą otuloną nazywane jest również metodą MMA i jest to najstarsza i najbardziej uniwersalna metoda spawania łukowego. Podstawowa różnica w stosunku do innych metod spawania polega na tym, że w metodzie MMA elektroda ulega skróceniu. Główne zastosowanie w spawaniu konstrukcji stalowych w stoczniach, na budowach, spawaniu rurociągów a także w niewielkich warsztatach naprawczych.

Spawanie gazowe działa na następujących zasadach: u wylotu końcówki o specjalnej budowie, zamocowanej do korpusu palnika, spala się mieszanina tlenu z acetylenem. Za pomocą tego płomienia spawacz stapia metal rodzimy uzyskując jeziorko spoiny. W miarę potrzeby doprowadza ręcznie spoiwo w postaci drutu do przedniego brzegu jeziorka. W celu uzyskania jednolitego postępującego stapiania spawacz powinien przesuwać palnik wzdłuż brzegów złącza. Metoda stosowana w spawaniu rurociągów o małych średnicach, przewodów wentylacyjnych.

Metoda MAG jest stosowana do łączenia stali konstrukcyjnych niestopowych, niskostopowych i wysokostopowych. Spawanie łukowe elektrodą topliwą w osłonach gazowych jest jedną z najpowszechniej stosowanych metod spawania konstrukcji. Metoda MAG polega na spawaniu za pomocą łuku elektrycznego wytwarzanego pomiędzy elektrodą topliwą a spawanym materiałem. Elektrodą topliwą jest drut podawany w sposób ciągły. Łuk i jeziorko ciekłego metalu są chronione strumieniem gazu osłonowego chemicznie aktywnego.

Metoda MIG polega na spawaniu za pomocą łuku elektrycznego wytwarzanego pomiędzy elektrodą topliwą a spawanym materiałem. Elektrodą topliwą jest drut podawany w sposób ciągły. Łuk i jeziorko ciekłego metalu są chronione strumieniem gazu osłonowego chemicznie obojętnego.

n1.jpg

Ponadto oferujemy:

Każdy uczestnik kursu dysponuje własnym stanowiskiem spawalniczym, posiadamy szafki do przechowania rzeczy osobistych, prysznice oraz miejsce parkingowe, w cenie kursu zapewniamy: przyłbice, rękawice, okulary, uczestnik kursu powinien posiadać własną koszulę flanelową, spodnie i buty robocze.

Posiadamy atest Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach. Kursy prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów z wieloletnim doświadczeniem. W kursach mogą uczestniczyć także spawacze posiadający książkę spawacza, którzy chcą poszerzyć posiadane uprawnienia spawalnicze o nową metodę spawania.

Podstawowe warunki przyjęcia na wszystkie rodzaje kursów:

Masz pytania?
Zadzwoń 32 420 44 81 lub napisz!