fbpx

SYNERCOM USŁUGI WSPÓLNE Sp. z o.o.

SYNERCOM USŁUGI WSPóLNE SP. Z O.O.

Baza bezpłatnej wiedzy

Operator wózka widłowego - zawód przeszłości?

Czy w dobie sukcesywnego postępu i zastępowaniu energii ludzkiej – energią maszyn, operator wózka widłowego może liczyć na stabilne zatrudnienie oraz atrakcyjne zarobki? W tym krótkim filmie, postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości związane z tą branżą.

Zapotrzebowanie

Wśród zawodów wymienionych w prognozie potrzeb rynku pracy województwa śląskiego, znalazł się między innymi operator wózka widłowego, co oznacza iż obecnie zawód ten boryka się z deficytem pracowników na rynku pracy. Warto podkreślić, iż zawód ten jest profesją dość uniwersalną, na którą zapotrzebowanie obserwuje się nie tylko w magazynach czy hurtowniach, ale również m.in. w budownictwie, czy też firmach zajmujących się transportem. Powyższa prognoza znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości – na samym portalu “pracuj.pl”, dostępnych jest niespełna 500 ogłoszeń o pracę na stanowisko operatora wózka widłowego bądź magazyniera z uprawnieniami do obsługi wózków widłowych w samym tylko województwie śląskim. Prognozy na następne lata zapowiadają, iż w samych halach magazynowych pracodawcy borykać się będą ze sporym problemem z dostępnością pracowników. Ta sytuacja jest korzystna dla potencjalnych operatorów wózków widłowych.

Na mapie możemy zaobserwować, jak przedstawia się relacja pomiędzy dostępnymi pracownikami a prognozowanymi potrzebami pracodawców w bieżącym roku. Powiaty zaznaczone żółtym i pomarańczowym kolorem borykać się będą z dużym problemem deficytu pracowników, spowodowanym m.in. otwarciem nowych zakładów produkcyjnych, a także – w znacznej większości, brakiem uprawnień pracowników do obsługi wózków widłowych.

Spójrzmy jeszcze w jaki sposób zmieni się zapotrzebowanie na samych magazynierów. W powiatach zaznaczonych kolorem żółtym zapotrzebowanie to szczególnie się pogłębi. Wynika to przede wszystkim z rozwoju inwestycji w poniższych regionach – głównie centrów logistycznych, gdzie brakuje osób z odpowiednimi kwalifikacjami, w tym uprawnieniami do obsługi wózka widłowego.

Dzięki zwiększonemu zapotrzebowaniu na operatorów wózków widłowych, wykwalifikowani pracownicy mogą liczyć na stabilne zatrudnienie, wyższe zarobki oraz lepsze warunki pracy.

Część II – wynagrodzenie i korzyści

Przeciętne wynagrodzenie osoby pracującej na stanowisku operatora wózka widłowego w roku 2021 wynosiło 3.600 zł brutto, przy czym prawie połowa zatrudnionych ma zagwarantowane stałe, comiesięczne premie, które finalnie sprawiają, iż ich zarobki stają się znacznie bardziej atrakcyjne.

Warto również podkreślić, że według raportu pracuj.pl aż 95% aktualnie zatrudnionych operatorów wózków widłowych ma zapewnioną umowę o pracę. W obecnych czasach jest to jeden z największych atutów, na jakie zwracamy uwagę podczas wybierania oferty pracy.

Z powyższych informacji wynika, iż kurs na operatora wózka widłowego daje możliwość przede wszystkim stabilnego zatrudnienia, ale również atrakcyjnego wynagrodzenia. Nawet jeśli wcześniej nie zetknąłeś się w żaden sposób z wózkiem widłowym, a perspektywa nauki nowego zawodu wzbudza w tobie niepokój… to absolutnie nie ma powodu do obaw – wszystkiego nauczysz się u nas. W Synercom Usługi Wspólne możesz odbyć chociażby kurs “obsługi wózków jezdniowych z bezpiecznym użytkowaniem butli”. Podczas trwającego 6 dni kursu, przygotujemy cię do egzaminu, który pozwoli ci zdobyć uprawnienia wydawane przez Urząd Dozoru Technicznego. Dzięki zdobytym uprawnieniom znajdziesz się w uprzywilejowanej sytuacji na rynku pracy, a nowe kierunki rozwoju zawodowego staną przed tobą otworem. Skontaktuj się z nami, a wspólnie dobierzemy miejsce oraz termin szkolenia.

Zadzwoń

T: 32 420 42 50

M: 782 515 605

Napisz

Przyjdź

Ośrodek Szkoleniowy:
41-408 Mysłowice, Piastów Śl. 18a

Godziny  otwarcia:
od poniedziałku do piątku
od godz. 7.00 do godz. 15.00

Administratorem danych osobowych jest SYNERCOM USŁUGI WSPÓLNE Sp. z o.o. ul. Karolinki 1, 40-467 Katowice.
Dane osobowe przetwarzane będę w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną za pomocą formularza kontaktowego.
Przysługuje Pani/Panu prawo do: dostępu do treści danych, sprostowania danych, usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. Pełna treść klauzuli.